Premiery Marzec Kwiecień

 CIECHANOW KINO LYDYNIA2 1

 

Obiekt 

Powiatowe Centrum Kultury i Sztuki

 Kino  

Łydynia

Miasto

06-400 Ciechanów

Ulica

 Strażacka 5

 

 

Repertuar

Bilety Online

  

Telefon 

TELEFON

+48 236 724 296

 

E-Mail 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Messenger

Messenger 1

      

Facebook1           youtube          Twitter bird logo

 
 Wyznacz Trasę GPS

GPS

 

O nas

Powiatowe Centrum Kultury i Sztuki im. M Konopnickiej jest kontynuatorem tradycji kulturalnej od 1907 r, tj. od otwarcia Domu Ludowego w Ciechanowie, na którego otwarcie Maria Konopnicka napisała wiersz, a jego pierwsze strofy brzmią:

„Otwieram dom, królewski dom,
runiczną laską cudu
niech wejdzie tu w promieniach zórz,
mojego dusza ludu„

Po II Wojnie Światowej Dom Kultury odrodził się dopiero w 1947 roku jako placówka afiliowana przy Związkach Zawodowych. Zajmował się organizacją kursów dla analfabetów, prelekcjami oraz spotkaniami z lektorami. W 1954 roku został przejęty przez powiatową Radę Narodową i przemianowany w Powiatowy Dom Kultury. po powołaniu PDK zaczęła się dopiero działalność kulturalna. Zaczęto prowadzić zespoły amatorskie: teatralne, taneczne, recytatorskie, muzyczne.
Po przeniesieniu siedziby placówki do obecnego budynku / 1966rok / zorganizowano zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych w sekcjach: teatralnej, plastycznej, tanecznej, fotograficznej, modelarskiej. Otwarto klubokawiarnię.
Po reformie administracyjnej kraju w 1976 roku PDK został przemianowany na Wojewódzki Dom Kultury. W tym okresie główny nacisk położony został na pomoc metodyczną placówkom kultury z terenu województwa ciechanowskiego oraz rozwój Amatorskiego Ruchu Artystycznego.
Obecnie Powiatowe Centrum Kultury i Sztuki upowszechnia kulturę w zakresie filmu, teatru, sztuk plastycznych, śpiewu, tańca współczesnego i ludowego, muzyki i śpiewu chóralnego. Ważną dziedziną działalności jest opieka nad amatorskim ruchem artystycznym i twórczym dająca możliwość pierwszej prezentacji i rozwoju.

Centrum realizuje programy ministerialne w zakresie:

– ochrony dziedzictwa kulturowego,

– ginące zawody,

– talenty (Fundusz Sztuka Młodych).

– Powiatowe Centrum Kultury i Sztuki współpracuje z wieloma Stowarzyszeniami Twórczymi

W zakresie sztuk plastycznych PCKiSz zajmuje się udostępnianiem i popularyzacją współczesnych sztuk plastycznych: malarstwa, rzeźby, grafiki. Po połączeniu Centrum Kultury i Biura Wystaw Artystycznych od 1 stycznia 2001 roku za ten obszar działalności odpowiada Dział Sztuki . Od 7 stycznia 2012 r. dotychczasowa GALERIA C została przemianowana na GALERIĘ im. BOLESŁAWA BIEGASA.
Głównym zadaniem jakie spoczywa na Galerii im. Bolesława Biegasa jest prezentacja osiągnięć sztuki polskiej i światowej, a także a może przede wszystkim edukacja kulturalna i wychowanie aktywnego odbiorcy sztuki . W galerii prezentowane są różne rodzaje sztuki jak: malarstwo , rzeźba, tkanina artystyczna, fotografia artystyczna i inne. Dotychczas goszczeni byli tacy artyści jak jak: Hasior, Starowieyski, Duda-Gracz, Zin, Fałat, Wilkoń, Biegas.
Społeczność Ciechanowa miała niebywałą okazję podziwiać prace najsłynniejszych, jak chociażby: Topor, Warhol, Miro, Christo, Clave.

Ważniejsze imprezy:
KONCERT NOWOROCZNY ” GALA „
FESTIWALE SZTUKI
CIECHANOWSKIE SPOTKANIA Z BLUESEM
OGÓLNOPOLSKI KONKURS POETYCKI „O LAUR OPINA”
POWIATOWY PRZEGLĄD PIOSENKI DZIECIĘCEJ I MŁODZIEŻOWEJ
POWIATOWY PRZEGLĄD PIOSENKI ANGIELSKIEJ
KONCERTY SYLWESTROWE

 

Dodaj komentarz