Premiery Maj

 KINO GRAFIKA 1

 

Obiekt 

Chorzowskie Centrum Kultury

 Kino  

Grajfka Kino Za Rogiem

Miasto

41-500 Chorzów

Ulica

 Henryka Sienkiewicza 3

 

 

Repertuar Bilety Online

 

Telefon W sprawie rezerwacji sali

TELEFON

+48 32 349 78 71

 

Telefon Kasa

TELEFON 

+48 32 349 78 65

 

TELEFON 

+48 32 349 78 63

 

E-Mail 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Messenger

Messenger 1

      Facebook   YouTube

Facebook1           youtube

 
 Wyznacz Trasę GPS

GPS    

 

HOME O KINIE O kinieKina w Chorzowie przez wiele dziesięcioleci cieszyły się dużą popularnością, część mieszkańców potrafi wymienić sześć działających niegdyś sal kinowych. Wielu Chorzowian z nostalgią wspomina te czasy.

 

Jak wykazały badania potrzeb mieszkańców, realizowane w ramach projektu pt. „Kultura na Wolności”. Tęsknota za kinem nie wynika z niedoboru możliwości oglądania filmów. Tuż za granicami miasta działa kilaka dużych multikin, do których można dojechać w kilka minut. Mieszkańcy Chorzowa tęsknią za atmosferą lokalnego kina, w którym można spotkać znajomych, w którym widzowie nie są zupełnie anonimowi, w którym znamy kierownika i kinooperatora. Tęsknią też za kulturą, która jest w pobliżu, na wyciągnięcie ręki, jest dostępna, gotowa nas przyjąć, kiedy tylko mamy na to ochotę. Za kinem, które ma stałe godziny seansów, o którym wiemy, że możemy przyjść zawsze kiedy tylko uda nam się wygospodarować wolne popołudnie lub wieczór.

 

Takim właśnie kameralnym, społecznym kinem jest Kino Grajfka. Obok nowoczesnej sali kinowej na 40 widzów mieści się Mediateka – miejsce, w którym wkrótce rozpoczniemy projekt edukacji w oparciu o cyfrowe technologie.

Program kina to zróżnicowane cykle tematyczne przeznaczone zarówno dla koneserów, dla najmłodszych, jak i tych, którzy w kinie szukają rozrywki i chwili wytchnienia od codziennych trosk.

 

Tym co wyróżnia nasze kino od innych sal w regionie, to społecznościowy sposób prowadzenia jego działalności. Jest to pierwsze na Górnym Śląsku kino działające w ramach sieci kin społecznych „Kino za rogiem”. Sieć ta skupia około czterdzieści nowoczesnych kameralnych sal w cały kraju, które swój program układają w sposób elastyczny, dostosowany do potrzeb widzów. Nowoczesne rozwiązania projekcji filmów pozwalają widzom decydować o doborze filmów, nawet tuż przed projekcją, zamawiać specjalne seanse, organizować spotkania rodzinne i środowiskowe z wybranym przez siebie filmem.

 

Kino jest wyposażone w nowoczesną aparaturę umożliwiającą projekcję filmów w formacie 3D oraz w aparaturę audio gwarantującą najwyższą jakość przestrzennego dźwięku. Dzięki temu, poza filmami, oglądać można koncerty zarówno muzyki klasycznej, jak i rozrywkowej w niedostępnej w domowych warunkach jakości.

 

Realizacja kina została sfinansowana dzięki dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i funduszom Miasta Chorzów.

Najistotniejsze jest jednak, że zgodnie projektem powstanie kina nie było celem samym w sobie, a jedynie narzędziem budowania więzi mieszkańców miasta z miejscem, w którym żyją i sąsiadami

 

Dodaj komentarz